O Nas

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 27 przy Komendzie Miejskiej Policji powstało na początku 1981 roku . Do tej pory funkcjonariusze wówczas Komendy Miejskiej MO w Zielonej Górze - miłośnicy sportu wędkarskiego należeli do innych Kół PZW .

W czasie pierwszego zebrania organizacyjnego , które odbyło się w dniu 1 lutego 1981 roku dokonano wyboru pierwszych władz Koła , Zarząd rozpoczął pracę w składzie :

Edward Górski jako Prezes Koła

Bogdan Gorący -wiceprezes

Wiesław Ziarkowski -sekretarz

Zbigniew Kosmowski - skarbnik

Marek Rutkowski - gospodarz

Na zebraniu ustalono i zatwierdzono plan pracy Koła na rok 1981 , w którym główny akcent położono na rozwój Koła , czynności organizacyjne w zakresie nawiązywania współpracy z innymi kołami PZW i organizacjami działającymi na terenie Komendy MO .

W dniu 8 maja 1981 roku na Kanale Grójeckim odbyły się pierwsze zawody wędkarskie o mistrzostwo koła PZW nr 27 , zawody te były inauguracją sezonu 81'

Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników - członków Koła

W grupie seniorów najlepsi okazali się :

1.kol. Zbigniew Kosmowski - 1680 pkt

2.kol. Edward Górski - 1280 pkt

3.kol. Jerzy Kułaj - 1000 pkt

W grupie juniorów rywalizacja zakończyła sie następująco :

1. Bogusław Początek

2. Jacek Hap

3. Janusz Górski

Przez następne lata zorganizowaliśmy wiele spotkań i zawodów wędkarskich .

Mam sporo sukcesów wędkarskich . Drużyna reprezentujaca koło co roku z powodzeniem startuje w zawodach rejonowych oraz okręgowych , indywidualnie wielu wędkarzy startowało i startuje w zawodach Złota Rybka odnosząc również niemałe sukcesy , wielu również z nas posiada osobiste rekordy wędkarskie .

Obecnie Koło nasze liczy 251 członków , na walnym zebraniu sprawozdawczo -wyborczym w dniu 24 lutego 2013 roku dokonano wyboru nowych władz koła i tak skład Zarządu przedstawia się następująco :

prezes koła - kol. Bogusław Plekaniec , jako zastępcy kol. Bogumiła Hajdasz  skarbnikiem koła jest kol. Józef Florczyk a sekretarzem kol. Radosław Dudek

gospodarzem koła kol. Krzysztof Tarczyło

W roku 2010 podjęto decyzję o utworzeniu sekcji wędkarskiej ŚWIDNICA , sekcja powstała i prężnie działa pod przewodnictwem kol. Bogumiły Hajdasz .

W naszym Kole mamy Komisję Egzaminacyjną , której przewodniczy kol.  Józef Florczyk tel.+48667443622, tak więc można zdobyć uprawnienia do wędkowania.

Członek naszego koła kol. Maciej Brzeziński  jest aktywnym strażnikiem , komendantem powiatowej  SSR , zawsze służy pomocą i poradą w sprawach  dotyczących  połow ryb , dane kontaktowe :tel. +48694407317 mail-  mastiftrans@op.pl

Sprzedaż znaczków członkowskich i uprawniających do wędkowania prowadzą :

Skarbnik Józef Florczyk ,

Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania sportu wędkarskiego oraz brania udziału w spotkaniach - zawodach naszego Koła , wstępując w szeregi naszego Koła poznacie czym dzisiaj jest i jak wygląda piękno wędkarstwa.

jak oceniasz stronę
nie wiem