trochę porządków zamiast wędkowania w kole 27

PRACE PIELĘGNACYJNE NA ‘’ZALEWIE ŚWIDNICKIM’’.

W dniu 1 października br. na Zalewie Świdnickim, członkowie Zarządu PZW Koła 27 w Zielonej Górze działające przy KMP oraz członkowie Sekcji Wędkarskiej w Świdnicy z wielkim zapałem zabrali się do wycinki krzewów,(zabiegi pielęgnacyjne korony zalewów) w tym dziko  rosnące olchy , akacje i inne krzewy, które swoimi korzeniami mogły uszkodzić dopiero co powstałe wały. Krzaki zostały usunięte na przestrzeni około 150 metrów nabrzeża.

Dodać należy jedno. To, że nie padliśmy ze zmęczenia przy tej ciężkiej pracy, zawdzięczamy wielkiej pomocy dzieci, które dzielnie pomagały taszczyć gałęzie na wale w jedno miejsce.  Na zakończenia wyzbierano wszystkie śmieci dookoła obydwu zbiorników.

Zrobiło się czysto i przyjemnie.

Pogoda dopisała, humory także i już po dwugodzinnej pracy można było przystąpić do przygotowywania ogniska i pieczenia kiełbasek.

Kiełbaski smakowały wyśmienicie a gruszki z koszyka, przywiezione przez przewodniczącą Sekcji Wędkarskiej – Bogusię Hajdasz rozchodziły się, jak świeże bułeczki.

Jeszcze raz okazało się, że na wędkarską rodzinę można liczyć.

Kto był? Można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Tym, którzy nie mogli (pracowali) darujemy i zapraszamy na wiosenne – 2017 r.  spotkanie przy Zalewie.

Przewodnicząca Sekcji Wędkarskiej  w Świdnicy

Bogumiła Hajdasz