Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Wyniki zawodów

Grand Prix Milczarek, 22.09, łowisko przy Muzeum Etnograficznym w Ochli

Przez wiele lat wspierani jesteśmy przez państwo Beatę i Mariusza Milczarków. Mariusz jest właścicielem stacji paliw „MM",  w tym jednej w Świdnicy.  Tutaj pracuje i tutaj wspiera lokalną młodzież i dzieci przy wielkim pomocy  żony i synów. Dzięki takim ludziom chce się pomagać, chce się udzielać i wspierać. Chociaż czasami ciężko to,  nigdy od państwa Milczarków nie usłyszeliśmy odmowy. Wiemy już, że w roku 2020 też będziemy mogli liczyć na Waszą opiekę.  Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni i z serca dziękujemy w imieniu dzieciaków.

I grupa do lat 10 i grupa do lat 16 spisały się wzorowo. Maluchy przygotowane profesjonalnie. Sprzęt dużo  lepszy niż mam  ja. Wiadomo - rodzice zadbali o swoje pocieszy. Zanęta też przecudnie pachnie..... Tyczki, wędki, haczyki, małe na płoteczki, duże na karpia, jeszcze inne na pstrąga.

Najmłodsza Natalka jest na razie druga, ale będzie problem, bo dwoje chłopców jest ex aequo na pierwszym miejscu. Jak im pójdzie dobrze to, już jest na trzecim  miejscu,  a jak będzie gorzej, spada na 4. I tak się stało. Nie ma sprawiedliwości. Dużo zależy od dania i wylosowanego miejsca. Babcia Natalki smutna. Szkoda, że nie widziała naszego skarbnika Pana Józia, K

który prowadził przez cały cykl zawodów a w ostatnim dniu spadł na 6 miejsce. To było dopiero wydarzenie.

Mieliśmy też nowego młodego ancymonka. Pierwszy raz startował mały synek Tomka Marszewskiego. (3 lata). Jego pierwsza rybka to była wielka radość, wielki, radosny śmiech., który udzielił się wszystkim kibicom.  

A tatuś został WIELKIM BOHATEREM DLA ANTOSIA.

Krzysia Brodzika rozbolał żołądek, dopiero kiedy zapewniłam go że, ma szanse zwyciężyć, poczuł się lepiej.Ale masaż był potrzebny.

Reszta dawała sobie doskonale radę. Jednak stanowisko 1 w dniu dzisiejszym było nie do pokonania.  4 karpie .... (brawo Daniel). Zresztą Rodzinie  Możdżeniów lepiej w drogę nie wchodzić. Zawsze SA z pełną obstawą. Mama, Tata, Daniel, Dominik, Damian i dziadek na dokładkę. Wiktor Chrzanowski też z wieloma opiekunami. 

 

Z grupą starszą nie ma żadnych problemów. To są już pełnoprawni wędkarze z bardzo dużym doświadczeniem wędkarskim. Wiele potrafią. Są doskonałymi obserwatorami. Szybko się uczą. Poznali  tajniki losowanych stanowisk, znają metodę gruntowania, zanęcania, rodzaj ryby, i która gdzie żeruje.  

Przepiękne nagrody: CERAMICZNE RYBY WYKONANE PRZEZ MISTRZA Henryka Krakowiaka pójdą w dobre ręce. Puchary, dyplomy,  medale i niespodzianki; torebeczki ze słodyczami, napojami, owocami w środku, to dodatkowy bonus od Mariusza Milczarka.

Dodać należy, że na zakończeniu zawodów dzielnie wspierał nas Wójt Gminy Świdnica - Krzysztof Stefański. Pomimo przeciwnościom losu, dał radę. Wojownik przecież. Dzieciaki były zachwycone. Znowu sprawdziło się powiedzenie: Tam gdzie zajęcia wspólne, rodzinna trwa zabawa. Jest edukacyjnie, relaksacyjnie i bardzo zdrowo. Dzieciaki uczą się od dorosłych, naśladują nas. Bądźmy dla nich wzorcem.

Mamy przyobiecane przez pana Wójta, że następne GRAND_PRIX_MILCZAREK rozpoczynamy już na Zalewie Świdnickim. Zalew wzbogacany jest o coraz piękniejsze sportowe wyposażenia. W planach są następne. Zatem: dobra nasza. Wędkarze z kolei pomogą przy odchwaszczaniu i uporządkowaniu terenu.

A .... I NIESPODZIANKA.... Pani Bogusia pomalutku będzie przekazywać Sekcję Wędkarską, działającą przy Kole PZW nr 27 w Zielonej Górze w młodsze ręce Pana Mateusza Brodzika, który jest już bardzo mocno  zaangażowany w wędkarską rodzinę.    

Piękne podziękowanie od dzieciaków i ich rodziców. Dziękuję z całego serca. I do zobaczenia za rok.

Tekst: Bogumiła Hajdasz  

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

jak doskonalisz swoje umiejętności wędkarskie
czytając czasopisma wędkarskie
często wędkujesz ucząc się
wymieniasz doświadczenie między wędkarzami
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin