Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Porozumienia

próba porozumienia miedzy okręgami PZW

KOMUNIKAT DLA LUBUSKICH WEDKARZY !

Stanowisko ZO PZW w Zielonej Górze w sprawie podpisania porozumienia z Okręgiem w Gorzowie Wlkp.    Zarząd Okręgu PZW w Zielonej Górze na posiedzeniu w dniu 21 grudnia br. rozpatrywał odpowiedź ZO PZW w Gorzowie Wlkp. na nasz wniosek o zawarcie porozumienia dwustronnego, o wzajemnym honorowaniu okręgowych składek za wędkowanie w roku 2010. Większość władz naszego Zarządu ucieszyło wycofanie się naszych sąsiadów z publikowanych wcześniej informacji o rezygnacji z zawierania jakichkolwiek porozumień na przyszły rok. Nasz Zarząd nadal opowiada się za zawarciem porozumienia, jednak nie za wszelką cenę.
Gorzowscy koledzy postawili nam warunki „zaporowe” z propozycją wpłaty na ich rzecz „z góry” kwoty wynoszącej 240% środków przekazanych w roku 2009, która stanowi  podwyżkę o 300% w stosunku do kwoty przekazanej przez nas na ten cel w roku 2008. Niewiele okręgów na końcu roku lub początku nowego stać na wyasygnowanie takiej kwoty. Tak wysokie wymagania w naszej ocenie przekraczającą zdroworozsądkowe zasady współpracy, zwłaszcza z okręgiem leżącym w granicach administracyjnych tego samego województwa.
    Nie rezygnujemy z kontynuowania negocjacji o to, aby brać wędkarska z jednego województwa, należąca do dwóch różnych okręgów nie była zmuszana do opłacania składek za wędkowanie w dwóch okręgach. Rozsądek ma jednak swoje granice. Czekamy na propozycję honorowania okręgowych składek na zasadach wzajemności, bez jakichkolwiek opłat. Możemy wówczas zadeklarować określoną kwotę, ale z przeznaczeniem na zarybienie wód Okręgu w Gorzowie w 2010r.
Środki z zawartych porozumień nie mogą pochodzić z „księżycowych kalkulacji”, a żądanie ich przekazania „z góry” jest nierealne, gdyż okręgi zamykają swoje budżety blisko „zera”, lub z niewielkimi nadwyżkami. Wpływy ze sprzedaży nowych składek na początku roku są niewielkie. Nasilają sie dopiero w kwietniu. Tak stawiany warunek podobnie jak sugerowana podwyżka kwoty na rzecz Okręgu w Gorzowie Wlkp., stwarzają „zaporę” praktycznie nie do pokonania.
    Dlatego do chwili zakończenia negocjacji tym wędkarzom, którzy zdecydują się zostać członkami PZW w naszym Okręgu oferujemy możliwość wędkowania w okręgach należących do Strefy I, tj.: Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Nadnotecki (Piła), Szczecin, Słupsk, a także na zasadzie porozumień dwustronnych: Leszno, Kalisz, Koszalin i Poznań oraz poza granicami kraju: Brandenburgia i Pomerania.
Czas biegnie, piłka w grze. Czekamy na kolejny ruch ZO PZW w Gorzowie Wlkp.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • dyzmański rafał Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

    rafaldyzmanski

    to prawda, między innymi nasze koło, jego członkowie, bardzo cierpią na tym że nie ma porozumienia między naszymi okręgami. to przykre, że normalni, zwykli wędkarze cierpią przez sztuczne regulacje, z nie do końca jasnych przecież powodów. Dziękuję jako administrator naszej stronki za komentarz, co do forum to sprawa wyglada tak, że moim zdaniem założę je wtedy gdy będzie więcej członków. choć już teraz nie narzekam na brak zainteresowania stroną:) ekologia i wędkarstwo idą w parze i na tym chcę się skupić w pracy na rzecz koła jak i naszej małej społeczności.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

gdzie wolisz wędkować ?
rzeka
jezioro
kanał
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin