Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

brawa dla strażników SSR

UDAREMNIONA AKCJA KŁUSOWNICZA.

\

 

 

 

Zbliżający się okres świąt uaktywnia działania wielu grup kłusowniczych. Jednym z przykładów może być zdarzenie z nocy z 26/27 bm. Zmotoryzowana grupa kłusowników rozstawiła za pomocą pontonu sieci typu drgawice. Przed świętami chcieli sprawdzić zasobność w ryby w zbiornikach WAPNA w Zaborze. Niestety ryba z nocnych odłowów nie trafiła na handel, ani na stoły rodzin kłusowników. Dzięki informacji telefonicznej przekazanej do Okręgu strażnicy wód biura, wsparci grupą Społecznej Straży Rybackiej PZW powiatu zielonogórskiego wspólnie przystąpili do akcji. Uwolnili z sieci ponad 30 kg żywych ryb i zabezpieczyli dowody przestępstwa. Do wody wróciły sandacze o łącznej wadze 7 kg, liny i karpie po 8 kg z każdego gatunku, a także szczupak, leszcze i krasnopióry. Namiary na kłusowników przekazano do I Komisariatu Policji w Zielonej Górze, który zajmie się nocnymi łowcami. Oczekujemy na efekty pracy policjantów. Jednocześnie składamy podziękowania autorom telefonu powiadamiającego o kłusownictwie. Taka i podobne informacje pozwalają na udaremnienie działań kłusowniczych. Na pozytywny efekt pracy policjantów I KP w Zielonej Górze musimy jeszcze trochę poczekać. Cieszymy się, że efekty pracy SSR powiatu Zielona Góra, po zmianie komendanta są coraz bardziej widoczne. Życzymy podobnego wzrostu aktywności strażnikom PZW z innych powiatów.

Udaremniono kolejną akcję kłusowniczą

grupa

 

Okres świąteczny to często czas, w którym kłusownicy potęgują swoje działania. Tym razem zastawili sieci na Odrze. W dniu 21 grudnia około godz. 11.00 grupa wędkarzy z koła PZW z Cybinki zawiadomiła Biuro Okręgu PZW Zielona Góra o ustawionych sieciach przez kłusowników. Reakcja powiadomionej Społecznej Straży Rybackiej z Krosna Odrz. była natychmiastowa. Zabezpieczono m.in. : wonton o długości około150 m oraz dziecięcy ponton służący do ich rozstawienia. Cztery bolenie o łącznej wadze ok. 8 kg i jeden leszcza o wadze ok. 2 kg zamiast na stoły kłusowników wróciły żywe do Odry.

To nie był jednak koniec akcji grupy strażników SSR PZW z Krosna Odrz. Patrolując teren strażnicy w poszukiwaniu sprawców rozstawiania sieci natknęli się oni na dwóch osobników, którzy na przepompowni Urad łapali na podrywkę niewymiarowe sandacze. Obaj zostali zatrzymani przez SSR i przekazani organom ścigania. Policja ustali ich związek z ukrytym w zaroślach pontonem oraz rozłożonymi na Odrze wontonami.

W tym miejscu Zarząd i Biuro Okręgu serdecznie dziękuje wędkarzom z koła PZW z Cybinki za powiadomienie o zauważonych sieciach. Szybka i zdecydowana reakcja strażników SSR PZW z Krosna Odrzańskiego, którzy po kilkunastu minutach byli na miejscu zdarzenia wymaga także ich wyróżnienia. Po zmianach personalnych w grupie krośnieńskich strażników efekty ich działań są niewspółmiernie wyższe niż wcześniej. Gratulujemy zapału i życzymy utrzymania takiej sprawności w dalszych działaniach.

Okręg nie prowadzi odłowów sieciowych rzeki Odry. Wszelkie podobne informacje na temat zauważonych sieci wskazują na ich kłusownicze pochodzenie, dlatego prosimy kierować je do Zespołu Gospodarki Rybacko Wędkarskiej biura, bezpośrednio do strażników SSR PZW lub na dowolny telefon biura Okręgu.


fotorelacja...........z kolejnej akcji przejęcia sieci 
kłusowniczych z jez. Złoty Potok w ostatnim czasie . Są to dwie sieci 
każda po 50 metrów zdjęte przez SSR /Zielona Góra / o 3 w nocy przy współpracy z miejscowym komendantem  PSR przy użyciu jego łodzi
 W sieciach był szczupak  ok. 3 kg i dwa leszczyki, które zostały uwolnione.

 

 

KOLEJNE ZATRZYMANIE KŁUSOWNIKÓW

 

11 lutego społeczna straż rybacka Rejonu Krosno Odrzańskie otrzymała informacje, że nad rzeką Odrą w okolicy Starego Raduszca, kręcą się dwie osoby, które prawdopodobnie kłusują. Po tej informacji, w trybie natychmiastowym, około godziny 13.40 grupa straży rybackiej udała się na wskazany w teren.

kłusownicy

Tam strażnicy namierzyli dwie osoby, które zwijały sieci rybackie. Po obserwacji tych osób, z uwagi iż w danym momencie podejrzani kończyli swój przestępczy proceder, straż zdecydowała się na zatrzymanie kłusowników na gorącym uczynku. Jednocześnie została powiadomiona komenda powiatowa policji.

Zatrzymane osoby bez oporów zostały doprowadzone do pojazdów straży. Znaleziono pryz nich trzy sieci o łącznej długości około 450 m, wodery, oraz worki do transportu ryb. Osoby te są mieszkańcami Krosna Odrzańskiego. Zenon W. i Władysław M. przyznali się do popełnienia przestępstwa.

Około 14.30 zostali przekazani funkcjonariuszom policji i przetransportowani na komendę. Jak poinformowali nas policjanci, w trakcie przesłuchania osoby te przyznały się, że ich działania odbywały się w różnych miejscach powiatu krośnieńskiego.

W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania w/w osób znaleziono i zabezpieczono kilkanaście sieci rybackich oraz materiały do produkcji sieci.
 

                                                                                    (SSR Krosno Odrz, ds)

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (9)

 • piekut Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  piekut

  No tak, kolejny niezadowolony działaniem "nierobów z SSR". Jak zawsze ma najwięcej do powiedzenia i najlepiej zna temat... Aż żal.

 • sts51 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  marco 82 myślałeś, że będziesz szybszy od SSR i więcej ryb będzie w sieci. Czytam uważnie co piszesz i jak zbierasz informacje o tej formacji. Nie jesteś członkiem tego koła ani SRR a aktywnie chcesz wiedzieć co tam się dzieje.

 • mastiff Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ojej prawdziwe facety to posluchajcie. Poprostu wk..wia mnie jak czytam o Waszych sukcesach w walce z kłusolami i widze zdjecie 2 leszczy i 1 szczupłego. A rybak w biały dzień zwija sieci i nie patrzy czy szczupak ma 30cm czy 50cm tylko wszystko do skrzynek. Zajmijcie się tymi przez ktorych jest takie bezrybie w Polsce czyli RYBAKAMI NA JEZIORACH. Rybactwo środlądowe to najwieksza głupota, no ale PZW pobiera opłate od rybaków i ma w dupie długość sieci i wymiary ryb łowionych przez rybaka. I jeszcze te zarybianie głównie karpiem to nastepna głupota PZW, no ale ten temat zostawie na pozniej. Dobranoc bohaterowie. PS @Tadeusz40 nie znasz mnie wiec nie oceniaj pochopnie, ja móglbym użyć stwierdzenia "jaka ochrona wód taki stan zarybienia w tych wodach" Pozdrawiam


  To niedobrze z tobą jak ci niedobrze czytając o sukcesach w walce z przestepczością kłusowniczą. Straciłeś sieci? No tak. Pewnie wolałbyś, żeby w tych sieciach były tony martwych ryb, a nie na szczęście tylko trzy, bo po szybkiej widocznie akcji od zastawienia sieci ryby jeszcze nie zdążyły wejść w te siaty. Brawo, logiczne myślenie masz w jednym palcu. Jeśli widzisz, jak rybak gdzieś ładuje niewymiarowe ryby z państwowej wody, to dlaczego nie reagujesz dzwoniąc np. na PSR albo nawet na SSR???? Brak czego? Odwagi? Nabiału? Czy telefonu nie znasz? Bezrybie jeśli jest, to dzięki kłusownikom i niskim karom za kłusownictwo. Co ma długość sieci? To w jedną długą wchodzi więcej ryby niż w pięć krótszych, tak? Kolejne gratulacje za znawstwo tematu. Rybactwo śródlądowe było i jest, bo ryby słodkowodne chętnie wtranżalasz w domu i ty i inni, którzy je kupują w sklepach, na rynku itd. Hodowlane, to se możesz kupić karpie albo pstrągi, ale pozostałe gatunki żyją w warunkach łowisk naturalnych i tam rybacy robią odłowy. A to dzieki klientom mają zbyt na wszystkie złowione ryby. Masz jakieś ale, to śledź poczynania rybaków i działaj. @Tadeusz40 w ani jednym słowie cię nie obraził, ty jego i innych owszem. Pokaż swoje kochones i zacznij łapać kłusowników. Masz?

 • marco82 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • tadeusz40 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  tadeusz40

  Tak to już jest - im gorszy wędkarz, tym bardziej złośliwy. Pewnie, że fajnie byłoby mieć za niewielką składkę armię strażników i ochroniarzy, którzy przez 24 h biegaliby nad rzeką, aby Marco spokojnie mógł siedzieć sobie - jak to celnie określa - na dupie! Wyraźnie za mało czytasz, a skoro tak, nie obrażaj przynajmniej tych, którym jeszcze chce się nadstawiać za Ciebie ....

 • mastiff Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  I tak się głupio składa "kolego" @marco82, że to strażnicy SSR dostali informację od świadków i wspólnie z komendantem PSR (który już był po pracy) w ciągu godziny, nocą pojechali 50 km z łodzią na miejsce wskazane przez świadków. Strażników PSR na teren całego powiatu jest trzech (!) i ci trzej panowie pracują i wspomagają strażników SSR na każde ich wezwanie, na każdą prośbę i o każdej porze dna i nocy niezależnie od tego, po ilu godzinach pracy akurat byli. Natomiast jeżeli masz jakiekolwiek pojecie o ustawie ministerialnej dotyczacej zwrotu za paliwo, to musisz zapewne wiedzieć, że ta stawka to dokładnie: 0.8358 zł. Jeżeli twoim zdaniem ta stawka pokrywa zużycie paliwa w prywatnych autach, najcześciej terenowych i w terenie, to co ty jeszcze robisz poza strukturami SRR? Juz powinieneś składać prośbę o przyjęcie w szeregi nierobów tego "intratnego biznessu". Tylko podejrzewam, że zabrakłoby ci odwagi np. wejść nocą, nieuzbrojony na teren kłusowników, zwinąć ich i zabrać im sieci. Do tego widocznie nadają się tylko FACECI. Ty najwyraźniej już nie, bo szczekasz tak jak tchórze kłusownicy. A to, czy jak ty zapłacisz i siądziesz na dupie to czy w ogóle uda ci się złowić jakieś ryby, to zawdzięczasz między innymi właśnie strażnikom i PSR i SSR.
  I ogranicz obrażanie innych i ich pracy, bo ty nie robisz NIC dla wędkarzy.

 • marco82 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • d.bed Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Kolego marco82 od kiedy to Społeczna Straż Rybacka bierze jakieś pieniądze za swoją pracę, jak sama nazwa mówi strażnicy robią to społecznie czyli za darmo. Sam jestem strażnikiem i wiem że do tego interesu nawet dokładamy w postaci prywatnych samochodów, paliwa i swojego czasu. To ty siedzisz na dupie i nic nie robisz kiedy w tym czasie ktoś za darmo ściąga sieci i gania kłusowników żeby reszta wędkarzy miała jeszcze co na wędkę złowić.

 • marco82 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń